Jury / Host / DJ – Ostrowski Styl

Jury / Host / DJs

BRUCE ALMIGHTY

Sędzia Breaking 1 vs 1

Reprezentant Portugalskiego Breakingu od 2003 roku

Wygrane zawody:
- HipHop Connection 2012
- Dwukrotny Zwycięzca Raw Circle 2012/2013
- Zwycięzca Unbreakable 2014
- Zwycięzca Wester Europe BC One 2015
- Zwycięzca Battle of the Year 2016
i nie tylko...

BBOY ARCZEK

Sędzia Breaking 1 vs 1

Artur (Bboy Arczek) Karapetya - breakingiem zajmuje się od 2005 roku, zaczynał jako 8 latek. Student fizjoterapii. Wrocławski bboy z korzeniami armeńsko–ukraińskimi.

BBOY NIKITA

Sędzia Breaking 1 vs 1

Nikita (Bboy Nikita) Wasilewicz – bboy pochodzący z Kazachstanu o polskich korzeniach. Tańczy od 2006 roku, brał udział w warsztatach u najlepszych tancerzy z całego świata, obecnie jest rozpoznawalny na scenie światowej breakingu. Reprezentant ekipy Crate of wax. Bierze aktywny udział w bitwach za granicą. Prowadzi zajęcia od 2010 roku. Breaking to jego pasja, praca i mentor. Wybrane osiągnięcia to: World Porto Battle Portugal 1 miejsce 2018, Redbull BC One Cypher Poland 2 miejsce 2017 i 2019, Just Jam UK Newcastle 2023 best bboy, Furious style anniversary Barcelona 2023 1 miejsce. The Gathering vol.11 Oslo 2023 1 place.

SURWI

Sędzia Hip-Hop

Magdalena "SURWI " Rostkowska - działaczka kultury Hip Hop w Białymstoku. Właścicielka dwóch białostockich Szkół Tańca 4Konekt. Wiecznie aktywna tancerka i performerka. Jako tancerz/instruktor/choreograf stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w wielu obozach i warsztatach tanecznych organizowanych w Polsce jak i za granicą. Szkoliła się m.in. u takich osób jak Suga Pop, P-Lock, Mr Wiggles, Link, Don Cambellock, Boogaloo Sam, Joseph Go, Marta, Nicki, Damon Frost czy Popin Pete. Jej największe szkoleniowe tripy taneczne to Japonia oraz Stany Zjednoczone, gdzie nie dość, że miała możliwość poznania historii od środka to przez pełne miesiące szkoliła się tam tanecznie. Jako solista specjalizuje się w takich stylach jak Hip Hop i Locking, co nie zmienia faktu, że szkoli się we wszystkich stylach street dance, którymi się bardzo inspiruje. Jako instruktor/choreograf szkoli białostockie ekipy takie jak: PoProstu Squad, Mad Flava, Brave Crew, FaFaRaFa czy Catch The Flow. Wyszkoliła już ponad setkę tancerzy. Jest aktywną uczestniczką sceny hiphopowej, biorącą udział w wielu contestach i jamach. Jej największym osiągnięciem do tej pory, jest zajęcie 2 msc w kategorii 1vs1 Hip Hop Female na Światowych Finałach Street Dance Camp w Czechach. Surwi uczestniczy w wielu projektach jak i spektaklach tanecznych m.in. w 2011 roku projekcie brytyjsko-polskim „The Bridge” oraz w 2012 w spektaklu „Plac Zabaw”. Od 2015 roku jest zaproszona do projektu wspólnie z tancerzami z Niemiec i Francji. Reprezentując tam Polskę na Festiwalu Paris-Berlin w Berlinie. Surwi promowała również markę ELADE, biorąc udział w Lookbooku promujących odzież taneczną. Surwi cały czas aktywnie uczestniczy w rozwoju tańca w północno-wschodniej Polsce poprzez organizowanie warsztatów i jamów. Koordynator Free Mind Festival w Białymstoku do roku 2014 oraz organizator Turbo Jamu - pierwszej koncepcji zawodów w Polsce łączących tancerzy Hip Hop Dance & Breaking. Dodatkowo pomysłodawczyni i organizator 4Konekt Winnter Contest oraz Summer Intensive Week. Jedno jest pewne - kocha to, co robi! Jej motto: Chcieć to móc !

PIOTR PI

Sędzia Hip Hop

Piotr Kaczmarek - Piotr Pi Pierwsze taneczne kroki stawiał w 2008 roku w Poznańskim klubie Fresh. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął doskonaląc swoje umiejętności w Hip Hopie i Lockingu, lecz po paru latach zdecydował się na pierwszy z tych dwóch. Jeden z głównych prekursorów ,którzy wprowadzili na scene street dance’ową w Polsce nowe nurty muzyczne, taneczne i stylistyczne do hip hop dance. Swój taniec głownie opiera na stylu, kreatywności i charakterze, które wypracowuje godzinami na jamach ,zawodach i treningach. Wielokrotny reprezentant Polski na zawodach za granicą oraz wielokrotny organizator różnych wydarzeń na terenie całego kraju.

GORZKI

Sędzia Hip Hop i Showcase

Patryk "GORZKI" Gorzkiewicz - tancerz, choreograf, freelancer, tancerz, choreograf freelancer który swoją drogę taneczną rozpoczął w 2007 roku. zajmuje się szeroko pojętym tańcem współczesnym oraz techniką tańca ulicznego hip-hop, od którego rozpoczynał swoją karierę taneczną. obecnie poszukuje wspólnych płaszczyzn, w których taniec współczesny i techniki uliczne uzupełniają się. korzysta z techniki i wiedzy danej przez każdą z tych dziedzin, co daje mu duże pole możliwości w kreowaniu własnego języka ruchowego.
Aktywny tancerz współpracujący z choreografami i reżyserami polskiej sceny teatralno-tanecznej. jako niezależny twórca zrealizował spektakle tj.: "sport", "connected/disconnected", "osiedlowy dowód słuszności", "a bunch of crap", "to-do list", "ściana-biała-papier-las", "panic" (współtworzone z Michałem Strugarkiem).
Absolwent kierunku taniec w kulturze fizycznej na akademii wychowania fizycznego w poznaniu ze specjalizacją tancerz choreoterapeuta, a obecnie także wykładowca na tym kierunku.

GRZEGORZ PAŃTAK

Sędzia Showcase

Tancerz, pedagog tańca, choreograf, reżyser i producent. Wspólnie z Elżbietą Pańtak współtworzył (1995 r.) i prowadzi od 2004 roku instytucjonalny zespół - Kielecki Teatr Tańca. Choreograf kilkudziesięciu spektakli dla KTT. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy muz. K. Penderecki (Opera Narodowa 2008). Powstały na jego podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009). Realizował i wyprodukował widowiska taneczne z prawykonaniami na orkiestrę symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej z muzyką P. Łukowca i K. Dębskiego. Z okazji roku Chopinowskiego był producentem i współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4 z opracowaniem muzycznym Włodka Pawlika (2010). Współpracował z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę reż. M. Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował wspólnie z E.Pańtak choreografię do opery Turandot (2008), Traviata w Operze na Zamku w Szczecinie (2016), Romeo i Julia dla Opery Śląskiej (2017) i opery w Szczecinie (2020). Dla Festiwalu Bartokowskiego w Miszkolc/Węgry zrealizował balet Cudowny Mandaryn oraz operę Zamek Sinobrodego z orkiestrą festiwalową (2018). Tańczył jako solista w produkcjach KTT oraz gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony K. Penderecki (2008), Turandot G.Puccini (2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger muz. K.Szymanowski (2009); Narodowa Opera Izraelska - Traviata, Carmina Burana. W 2022 roku Grzegorz Pańtak uzyskał tytuł doktora w dziedzinie SZTUKA, w dyscyplinie artystycznej SZTUKI MUZYCZNE na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest wykładowcą z dziedziny tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie. Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS (2023).

ŁUKSI

Sędzia Showcase

Łukasz „Łuksi” Kukulski wybitny tancerz i choreograf. Nauczyciel w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu oraz właściciel studia tańca CZEBA SIĘ WYLUZOWAĆ. Rocznie szkoli ponad 500 osób m.in. z Wolsztyna, Zielonej Góry i Poznania. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 1995 roku, jednak to z grupą SPOKO pod skrzydłami Filipa Czeszyka, z którą jest związany od 2001 roku sięgnął po najwyższe laury. Mistrz Polski dwóch federacji (IDO oraz Hip Hop International), Wicemistrz Świata federacji IDO oraz reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Las Vegas. Szkolił się u wielu uznanych choreografów w Europie i USA. Współpracował z największymi polskimi stacjami telewizyjnymi: TVP I, TVP II, TVN, Polsat, Disney XD. Ma na swym koncie realizację choreografii do popularnych programów takich jak Got To Dance – Tylko Taniec oraz choreografii estradowych dla programu II TVP - Eska Music Awards 2012

DJ JAKUBEG

Jakubeg - dj, tancerz - z muzyką za pan brat od dziecka. Przygodę z DJ-ingiem zaczął od kupowania winyli, robienia bitów i nauki scratchu. Od 6 lat można go usłyszeć na imprezach klubowych, bitwach street dance oraz koncertach rapowych. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu tanecznemu, wie jak rozkręcić parkiet. W swoich setach prezentuje szerokie spojrzenie na muzykę łącząc klasykę ze świeżymi brzmieniami i miłością do tańca.

Cały czas konsekwentnie rozwija swoje umiejętności DJ-skie oraz poszerza muzyczne horyzonty. „Peace, Unity, Love and Having Fun”!

DJ ZIELAK

Paweł Zieliński, dla większości znany jako DJ Zielak. Współzałożyciel najbardziej utytułowanej ekipy na Warmii i Mazurach – Knockout Gang. Członek jednej z najlepszych ekip w Polsce – Sztewite Gang.

Urodzony w Olsztynie, skąd do dziś rozpoczyna wszystkie życiowe przygody. Zamiłowanie do winyli i tańca towarzyszy mu nieustannie od 1999 roku, do gramofonów od 2009 roku. Od tego czasu zagrał kilkaset imprez, koncertów, zawodów breakingowych i jamów w Polsce i za granicą. Zielak wzbogacał swój warsztat w Europie, USA, Japonii, gdzie grał m. in. takie wydarzenia, jak: Freestyle Session, World Bboy Classic czy jeden z najbardziej cenionych festiwali breakingowych w Polsce – Art Of Breaking.

MARTA WÓJCIK

Host

Choreograf, instruktor, konferansjer, kobieta biznesu. Współzałożyciel Agencji Marketingowej DO IT Crew, Stowarzyszenia Freeway oraz Freeway Dance Studio, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, organizator eventu Street Noise oraz członkini ekipy tanecznej i8i. Jako kobieta biznesu należy do Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm i Izby Przemysłowo-Handlowej.

Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie w Białymstkoku i Choreografii Scenicznej w Krakowie. Specjalizuje się w kreacji wizerunku artystów, festiwali i zespołów oraz organizacji eventów. Jest organizatorką licznych festiwali, spektakli i projektów artystycznych, m. in. projekt Glory z ekipą i8i (inspirowany filmem „Selma"), Cement, spektakli: Aż Kobieta, Mendacium, Ona, Errare Humanum Est.

RADZIAS

Host

Radosław Radzias Kamiński - MC, B-boy, freestylowiec, pochodzi z Białegostoku, aktywnie działający na scenie hip - hopowej od 2010 r. Absolwent Kulturoznawstwa oraz Animacji Kultury i Arteterapii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest reprezentantem ekipy Original Crazy Breakers. Aktywny uczestnik wielu bitew i koncertów odbywających się na terenie całej Polski. Jedną z jego największy inspiracji Radziasa jest kultura Japonii, którą stara się przełożyć na wszystko co go fascynuję. Swoje doświadczenie łączy z ciągłym wychodzeniem poza rutynę co pozwala mu zarażać pozytywną energią wszystkich wokół siebie.