Jury / Host / DJ – Ostrowski Styl

Jury / Host / DJs

B-BOY KUZYA

Oleg Kuzya Kuznietsov pochodzi z Ukrainy i reprezentuje Navi Crew. Przygodę z tańcem rozpoczął już w 2007 roku. Od 2009 roku bierze udział w wielu konkursach, bitwach tanecznych, warsztatach oraz festiwalach w Związkowych Krajach Poradzieckich. Od 2011 roku porusza się po międzynarodowych konkursach organizowanych w Europie.

Zawsze na swojej drodze spotyka ciekawych ludzi, którzy stają się dla niego źródłem inspiracji i wiedzy. Stara się myśleć nieszablonowo i zawsze jest gotów dzielić się swoją wizją hip hopu z innymi osobami.

B-BOY MEFO

Reprezentuje ekipy Polskie Flavour oraz Funky Masons. Jeden z twórców breakowych obozów tanecznych Catch The Flava. Reprezentował Polskę na parkietach całego świata, między innymi w Ameryce, w Nowym Jorku, San Fracisco, Los Angeles, Miami, Boston, Orlando, w Korei w Seulu, w Afryce, Uganda, Tanzania, Kenia oraz w wielu państwach w Europie. Stylem swojego tańca nawiązuje do fundamentów tradycyjnego bboyingu. Najważniejsze elementy w tańcu według niego to spontaniczność i refleks.

B-BOY MINIGUN

Dawid Rostkowski - (1992 r.) urodzony w Olsztynie. Na stałe zamieszkały w Białymstoku. W środowisku znany jako Bboy Minigun. Od 2018 aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Od 2022 należy do polskiej kadry w drodze do Igrzysk Olimpijskich. Reprezentant Sztewite Gang’u. Związany z tańcem od 18 lat. Razem z zespołem Sztewite Gang finalista 2 edycji Got To Dance - Tylko Tańcz. Uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyn za popularyzację i promocję tańca. Szkolił się oraz startował w takich miejscach jak Tajpej, Tokio, Seoul, Los Angeles, Nowy Jork, Filadelfia oraz w wielu miastach Europy, zdobywając liczne osiągnięcia. Poszczególne osiągnięcia :
Solowo : - Dwukrotnie 1 miejsce - Tańcbuda Challenge - 1 miejsce "Gdańsk Dźwiga Muzę" - Gdańsk - 1 miejsce "Gorzów Funkowo" - Gorzów Wlkp - 1 miejsce "Festival Fraicheur" - Paryż - 2 miejsce - "10 to smoke" - Goteborg /Szwecja - 1 miejsce Urban Dance Meeting „ 7tosmoke” - Toruń - 1 miejsce w kat. 1 vs 1 , footwork oraz power moves na Mazoory Style Connection 9 - Gołdap - 1 miejsce Cat Bite - Białystok - 1 miejsce BDG Battle - Bydgoszcz - 1 miejsce „Breakmania” - Kętrzyn
W raz z ekipą Sztewite Gang/Knockout Gang : - 1 miejsce „Olsztyn Euro Breaking" - Olsztyn - 1 miejsce „Pal Parkiet” - Pruszcz Gdański - 1 miejsce „Stylowe Uderzenie” - Tarnobrzeg - 1 miejsce „Dance Tribute" - Bydgoszcz - 1 miejsce „Bboyowe Konfrontacje” - Kutno - 3-krotnie 2 miejsce "Wirująca Strefa" - Łomża - 3-krotnie 2 miejsce „Art Of Breaking” - Łódź - TOP 4 - "Culture Shock" - Tajwan - 2-krotnie 1 miejsce - Run This Town - Gdynia - 1 miejsce - Broken Ball - Iława - 1 miejsce - Krok Piskiego Stylu - Pisz
Z ekipą Sztewite Cats Claw : - Zwycięzcy ogólnopolskiej ligi break dance „M1 Dance Battle”
W raz z ekipą CT Group : - Reprezentacja Polski podczas "Battle Of The Year” - Montpellier

MAJ

Rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 6 lat i tak już zostało do dziś. Przez całe swoje życie miała okazję zasmakować wielu styli tanecznych, jednak to hip-hop freestyle i ogólnie pojęty streetdance skradł jej serducho na zawsze.

W wieku 14 lat została członkiem Warszawskiego Funku, przez co dużo inspiracji czerpie właśnie z tego gatunku. Ma za sobą tysiące godzin spędzonych na sali z tancerzami z całego świata i cały czas stara się czerpać inspiracje z różnych jego zakamarków. Litefeet pozwolił jej spojrzeć na ruch i muzykalność z innej perspektywy, dlatego postanowiła poszerzyć swoją wiedzę u prekursorów tego stylu m.in. MrYoutube, Kieran. Najważniejsze dla niej jest to by tańczyć w zgodzie ze sobą, dlatego dzieląc się swoim doświadczeniem, stara się nie narzucać swoich schematów, a dawać narzędzia do pracy i szukania własnych osobistych przyjemności.

W ostatnich latach może się pochwalić między innymi takimi osiągnięciami jak:

  • Street Noise 2022 Hip Hop 2vs2 – 1 miejsce
  • Faded_ 2022 Hip Hop 1v1 – 1 miejsce
  • Poka Styl 2022 Hip Hop1vs1 – 1 miejsce
  • Style Mielec 2022 Hip Hop 1vs1 – 2 miejsce
  • Wirująca Strefa 2021 Hip hop 1vs1 - 1 miejsce
  • Street Noise 2021 2v2 Hip Hop - 2 miejsce
  • Test Your Luck v.4 Budapest 2019 - 1 miejsce
  • Hip hop Popping Battle Budapest 2019 - 1 miejsce
  • Warszawski Sznyt 2019 - 1 miejsce x4 edycje
  • Funkin Styles Qualifiers in Vienna 2019 - 2 miejsce

ŻUREK

Monika Łaskarzewska - członek polskiej ekipy F.E.A. Fades em all. Animator kultury, instruktor tańca, fotograf. Twórca projektu Kultura Koła. Organizator eventów Traktat Pokoleń, Kultura Koła oraz Pasibrzuch.

Regularnie podróżuje po Europie, aby uczestniczyć w warsztatach oraz zdobywać doświadczenie. Często wyjeżdża do Francji, żeby szkolić się pod okiem swojego nauczyciela Icee Forzesound. Zdobyła największą ilość punktów w Hip Hop Dance na HAWKS METHOD w Paryżu.

Na co dzień prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz Pile. Weekendowo warsztaty w całej Polsce. Od wielu lat sędziuje zawody w Polsce m.in.: SDK Poland, Rytm Ulicy, Tancbuda. Bierze udział w teledyskach oraz spektaklach m.in.: Spektakl "Bieguny" Agnieszki Bogusławskiej. Teledysk "Odnowa" Jarecki oraz Dj Brk. Osiąga sukcesy w Polskich i zagranicznych zawodach m.in.: Flavourama Battle, SDK Europe, Juste Debout Poland, Catch The Flava battle, The Kulture Hype & Hope, Future Pace Battle, Random Circle.

SHEVA

Instruktor, tancerz od 2009 r., po 2 latach zaczął osiągać sukcesy na polskiej scenie tanecznej. Dziś jeździ za granicę i reprezentuje Polskę na całym świecie. Znany dla szerszej publiczności dzięki udziałowi w programach telewizyjnych: finale Mam Talent i Got to Dance, gdzie otrzymał nagrodę jury dla najlepszego wykonawcy tej edycji.

Założyciel projektu kształcącego tancerzy - Soul Boogie, wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi. W ciągu jednego roku odwiedza około 50 miejsc, do których jest zapraszany sędziować zawody, prowadzić warsztaty, obozy, czy prywatne lekcje.

Reprezentant Polski i Włoch na największych zawodach tanecznych świata – JUSTE DEBOUT. Pierwszy Polak w historii w finale Summer Dance Forever. Finalista SDK WORLD, reprezentant Polski na FUNKIN STYLEZ i na SUMMER DANCE FOREVER. Zwycięzca wielu zawodów tanecznych na świecie i w Polsce.

DAREK BUJNOWSKI

Pochodzi z Kielc, w Warszawie mieszka od szesnastu lat. Przyjazd do stolicy związany był z angażem do Teatru Muzycznego ROMA. Współpracuje z wieloma szkołami tanecznymi w całej Polsce prowadząc zajęcia oraz tworząc choreografie. Brał udział w wielu projektach tanecznych takich jak: opera „La Traviata” (Izrael, gościnnie z KTT), „Oto Oliver Twist” (Teatr Muzyczny „Tintilo”), „World of Dance” (1. miejsce gościnnie z grupą WEST POINT CREW), reklama „Play 5g” z Margaret (tancerz, asystent choreografów), „ANA” reklama japońskich linii lotniczych na rynek USA (choreograf), teledysk XXANAXX „Na chwile” (choreograf).

Twórca projektu treningowego : @_MOVE.__

TM ROMA:
„Akademia Pana Kleksa” „Aida” „Waitress”

ERYK MAKOHON

Choreograf, twórca i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Wydziału Reżyserii w Krakowie Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych.

Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na krakowskiej Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

Wykształcenie architektoniczne mocno wpłynęło na estetyczny kształt jego spektakli. Duży wpływ miała również współpraca ze Śląskim Teatrem Tańca i jego twórcą, Jackiem Łumińskim, autorem własnej techniki tańca - polskiej techniki tańca współczesnego. Jako tancerz pracował kilka lat, najpierw w Krakowie, a potem na Śląsku - w Śląskim Teatrze Tańca, jednym z pierwszych polskich zawodowych teatrów tańca współczesnego. Jako tancerz koncertował na scenach w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Od samego początku prowadził też własny zespół, który po kilku latach działalności, po dynamicznym okresie rozwoju, zmienił nazwę na Krakowski Teatr Tańca i jest obecnie najaktywniejszym i najbardziej rozpoznawalnym teatrem tańca w Krakowie oraz jednym z kilku stałych teatrów tańca w Polsce. Jako pedagog i choreograf od wielu lat współpracuje z miejskim Teatrem KTO, jest twórcą ruchu w spektaklach z kilku ostatnich sezonów, pokazywanych i nagradzanych na wielu festiwalach teatralnych na całym świecie. Jako choreograf Krakowskiego Teatru Tańca konsekwentnie buduje charakterystyczną estetykę Teatru, opierającą się na architekturze ciała i plastyce obrazu. Często nawiązuje do zagadnień, wyrastających z tradycji teatralnej. Ostatnie lata aktywności zawodowej przyniosły szereg projektów i działań twórczych realizowanych z polskimi i zagranicznymi artystami. Eryk Makohon stworzył między innymi choreografię do projektu muzyczno - multimedialnego, realizowanego przez Agencję Artystyczną Kameny. Efektem projektu jest dwupłytowe wydanie dvd z muzyką Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu Sinfoni Varsovia pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Współpracował także z reżyserem Sjaronem Minailo przy operze „Hyppolite et Aricie”, realizowanym w ramach Opery Rara.

Był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Tańczył w choreografiach Jacka Łumińskiego, Sylwii Hefczyńskiej-Lewnadowskiej, Hilke Diemer, pokazywanych między innymi w Indiach, USA, Kanadzie, Portugalii, Niemczech, Austrii i na Litwie. Jako tancerz współpracował także z W&M Physical Theatre z Kanady, Idanem Cohenem z Izraela, Anną Konjetzky z Niemiec, Ole Melandem z Norwegii oraz Ayrin Ersoz z Turcji. We współpracy z Teatrem KTO oraz Operą Królewską w Oslo stworzył także ruch do spektaklu Operacja Opera, prezentowanego w Polsce i w Norwegii.

Eryk Makohon jako choreograf współpracował w ostatnich latach z Academy of Performing Arts w Pradze (stworzył ze studentami spektakl pt. "Motion Gallery") oraz Central Europe Dance Theatre w Budapeszcie (spektakl pt. "POLY" jego autorstwa znalazł się w stałym repertuarze Teatru). Razem z Pawłem Łyskawą jest twórcą i kuratorem programu "Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń", cyklu pokazów spektakli tanecznych, który od października 2018 realizowany jest w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.

Spektakl Eryka Makohona pt. "MY|WY" został nagrodzony w „Konkursie Na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best OFF 2018” ( o tytuł najlepszego spektaklu 2020 walczyło jego przedstawienie „Takarazuka camp”, które znalazło się w finale konkursu). Spektakl „Glamour” został wybrany do finału „Polskiej Platformy Tańca 2019”. Makohon jest wielokrotnym laureatem Tyskich Spotkań Teatralnych.

Często nawiązuje do zagadnień, wyrastających z tradycji teatralnej. Przywołując zagadnienia ciało-umysłu, partytury i podpartytury, organiczności, poszerzonego umysłu i ciała, odnosi się do Grotowskiego, Stanisławskiego i Barby, osadzając ich teorie na gruncie tańca. W praktyce pedagogicznej wykorzystuje polską technikę tańca współczesnego, wyrastająca z polskiego folkloru (Podhale, Kurpie oraz polscy chasydzi). Napisał doktorat poświęcony zagadnieniom preekspresji w sztukach scenicznych.

MARTA MOLSKA

Choreograf, instruktor, konferansjer, kobieta biznesu. Współzałożyciel Agencji Marketingowej DO IT Crew, Stowarzyszenia Freeway oraz Freeway Dance Studio, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, organizator eventu Street Noise oraz członkini ekipy tanecznej i8i. Jako kobieta biznesu należy do Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm i Izby Przemysłowo-Handlowej.

Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie w Białymstkoku i Choreografii Scenicznej w Krakowie. Specjalizuje się w kreacji wizerunku artystów, festiwali i zespołów oraz organizacji eventów. Jest organizatorką licznych festiwali, spektakli i projektów artystycznych, m. in. projekt Glory z ekipą i8i (inspirowany filmem „Selma"), Cement, spektakli: Aż Kobieta, Mendacium, Ona, Errare Humanum Est.

RADZIAS

MC, B-boy, freestylowiec, pochodzi z Białegostoku aktywnie działający na scenie hip - hopowej od 2010 r. Absolwent Kulturoznawstwa oraz Animacji Kultury i Arteterapii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest reprezentantem ekipy Original Crazy Breakers. Aktywny uczestnik wielu bitew i koncertów odbywających się na terenie całej Polski.

Jedną z jego największy inspiracji Radziasa jest kultura Japonii, którą stara się przełożyć na wszystko co go fascynuję. Swoje doświadczenie łączy z ciągłym wychodzeniem poza rutynę co pozwala mu zarażać pozytywną energią wszystkich wokół siebie.

DJ JAKUBEG

Białostoczanin, DJ, tancerz, zajawkowicz, z muzyką za pan brat od dziecka. Przygodę z deckami zaczął od kupowania winyli, robienia bitów i nauki scratchu. Od 6 lat można go usłyszeć na imprezach klubowych, bitwach street dance oraz koncertach rapowych. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu tanecznemu, wie jak podkręcić atmosferę na parkiecie. W swoich setach prezentuje szerokie spojrzenie na muzykę łącząc klasykę ze świeżymi brzmieniami i miłością do tańca.

Cały czas konsekwentnie rozwija swoje umiejętności dj-skie oraz poszerza muzyczne horyzonty. „Peace, Unity, Love and Having Fun”!

DJ ZIELAK

Paweł Zieliński, dla większości znany jako DJ Zielak. Współzałożyciel najbardziej utytułowanej ekipy na Warmii i Mazurach – Knockout Gang. Członek jednej z najlepszych ekip w Polsce – Sztewite Gang.

Urodzony w Olsztynie, skąd do dziś rozpoczyna wszystkie życiowe przygody. Zamiłowanie do winyli i tańca towarzyszy mu nieustannie od 1999 roku, do gramofonów od 2009 roku. Od tego czasu zagrał kilkaset imprez, koncertów, zawodów breakingowych i jamów w Polsce i za granicą. Zielak wzbogacał swój warsztat w Europie, USA, Japonii, gdzie grał m. in. takie wydarzenia, jak: Freestyle Session, World Bboy Classic czy jeden z najbardziej cenionych festiwali breakingowych w Polsce – Art Of Breaking.